Szukaj
  • Charlie

Startujesz ze swoim biznesem? Nie zapomnij o Social Mediach i zacznij sprzedawać już od początku!

Gdy decydujesz się podjąć ten ważny krok w Twoim rozwoju zawodowym i chcesz przekuć zdobyte doświadczenie, znajomość rynku i swoją wiedzę na rozwój własnej marki, staną przed Tobą decyzję dotyczące sposobów dotarcia do potencjalnych Klientów.

Nie wystarczy świetnie gotować, tańczyć, czy tworzyć wspaniałe produkty – reklama dźwignią handlu!

Co zrobić w sytuacji, w której mamy już przygotowany biznes plan, ruszamy z produkcją lub budowaniem swojej usługi? Jak pokazać światu nasze wspaniałości?

Ważnym elementem w budowaniu zaplecza naszej firmy na etapie biznes planu, jest przemyślany marketing, czyli to jak chce sprzedawać swoją usługę lub produkt.

Pomocną wskazówką będzie przejrzenie dobrze radzącej sobie konkurencji i wypunktowanie, jakich kanałów używają oni do sprzedaży – A teraz pomyślmy o tym jak zrobić to samo, ale z jeszcze lepszym efektem! Wczuj się w rolę potencjalnego Klienta i na bazie materiałów konkurencji wyłap błędy i to, co w odbiorze Klienta mogłoby być negatywnie lub zniechęcająco odebrane. Zyskasz wtedy klucz do tego jak efektywniej zająć się swoją promocją.

Stwórz najlepszą wizytówkę swojej firmy!

Przechodząc do meritum naszego artykułu, zadbaj o najlepszą wizytówkę swojej firmy jaką, mogą być media społecznościowe. Jak tworzyć sprzedające profile i budować pozytywne doświadczenia oraz wizerunek Twojej firmy w sieci. Stwórz w głowie profil swojego Klienta docelowego, nadaj mu cechy, zainteresowania i dostosuj formę komunikowania się, gdy już masz jego portret, zastanów się jakie media społecznościowe będę się najbardziej sprawdzać dla Twojej grupy - spróbujmy rozbić portale społecznościowe na jednostki:

  • Facebook – jest to najbardziej uniwersalny portal jeśli chodzi o grupy docelowe Klientów, znajdziemy tam odbiorców w każdym wieku, z każdym zainteresowaniem, czy każdej branży. Samo dostosowanie kanału na Facebooku powinno oprzeć się o jednolitą identyfikację wizualną i treściową, zawierać najbardziej zgodne z zasadami SEO treści. O tym jak dostosować treści na Facebook’u wspominaliśmy w naszym artykule „Jak właściciele firm mogą zatrzymać Klienta z rekomendacji poprzez Facebook’a”. W podsumowaniu i ogromnym skrócie, należy skupić się na angażujących postach, wyjść do Klienta z najbardziej interesującymi zagadnieniami, a te najbardziej aktywne posty warto jest wspomóc płatną reklamą.


  • YouTube – warto mieć go w portfolio narzędzi swojej firmy, z tego względu, że pozwala on dzielić się zarówno profesjonalną wiedzą, jak i tą bardziej luźną względem naszych usług, czy produktów w ciekawy i angażujący sposób, niż forma pisana. Możemy tworzyć cykle materiałów wideo, tworzyć webinaria (które szczególnie w dzisiejszych realiach, są ciekawą formą pozyskania Klientów), a tym samym zaprezentować swoją firmę w bardziej dostępnej formie, ukazując swoich Ekspertów i zaplecze firmy. Już niedługo ukaże się artykuł jak tworzyć i dostosowywać swój kanał firmowy na YouTube.


  • Instagram – jest „konikiem” Influencerów, najbardziej definiuję się w grono młodych odbiorców i dość mocno stawia na ich zainteresowania – stąd tworząc treści na IG, musimy najbardziej skupić się właśnie na nich. Jeśli nasz docelowy Klient wpisuję się w definicje młodych osób o określonych zainteresowaniach – to Instagram jest doskonałym narzędziem, który dopełni naszą wizytówkę. Otwiera nam też to drogę do współpracy z obszaru Influencer Marketingu.

Podsumowując dobrze zdefiniowany Klient na początku pozwoli nam dobrać najefektywniejszą drogę do wyboru narzędzi marketingowych jakie warto zastosować.


Na pewno nie warto skupiać się na jednym obszarze tylko znaleźć najlepsze rozwiązanie do połączenia kilku metod.

Pamiętaj, że nie musisz sam się nad tym głowić, jakie rozwiązania i jakie media społecznościowe będą najlepsze i jak je wprowadzić i efektywnie wykorzystywać – Charlie’s Marketing zawsze służy swoim wsparciem!


25 wyświetlenia0 komentarz