Szukaj
  • Charlie

Oferta handlowa Twojej firmy - nie marnuj swojej szansy na pozyskanie Klientów!

Oferta handlowa – to Twój najważniejszy element pozyskania Klienta.

Czy należysz do tych firm, które go marnują?

Oferowanie swoich produktów lub usług zainteresowanym Klientom to tylko wstęp do Waszej współpracy i to nadal „ewentualnej”. Jak zatem zainteresować ich jeszcze bardziej i zwiększyć swoje szanse do wyboru właśnie Twojej propozycji ?

Rozeznanie rynkowe z perspektywy Klienta.


Z perspektywy Klienta, który zabiera się za rozeznanie rynkowe w poszukiwaniu konkretnych rozwiązań i usług, poszukuje nie jednej, a kilku firm oferujących, aby wybrać te najlepszą - robi to używając różnych kanałów, ale głownie sprawdza stronę internetową i social media wstępnie wybranych firmy i tu pojawia się nasza pierwsza możliwość większego zainteresowania się nami przez potencjalnego Klienta.


Jak się za to zabrać, wspominaliśmy w naszych poprzednich artykułach: Jak właściciele firm mogą zatrzymać Klienta z rekomendacji poprzez Facebook'a ? i Profil firmy na LinkedIn: LINKEDIN vs FACEBOOK - Jakie są różnice i jak dobrać odpowiednią treść ?


Dlaczego zapytanie ofertowe to sukces połowiczny?


Załóżmy, że stosujemy się do powyższych rad i osiągnęliśmy sukces – nasz Klient mocno zainteresował się naszymi social mediami i naszym contentem oraz jest zainteresowany tym, by wystosować do nas zapytanie ofertowe. Można by pomyśleć, że to ogromny sukces, niestety jest on połowiczny.

Tak jak wspomniałem wcześniej jest ogromne prawdopodobieństwo tego, że jesteśmy w wyborze Klienta w „TOP3”, więc na otwarcie szampana to za wcześnie. To dobry czas, by wstawić go do lodówki.


Teraz jest Twój ruch!


Po otrzymaniu zapytania, musimy przygotować się na wysłanie naszej propozycji – przyszedł moment na Twój ruch, więc warto wykorzystać go w stu procentach. Oprócz ceny, warunków, czy referencji w naszej ofercie współpracy bardzo ważnym aspektem jest jej wizualna strona, o której większość firm zapomina.


Na pewno jeśli sięgniecie niedaleką pamięcią, w to co otrzymaliście w ramach odpowiedzi na Wasze zapytania ofertowe to przed oczami ukazuje się Wam plik przygotowany w wordzie, zawierający mnóstwo suchego tekstu, paragrafów, punktów i odniesień, które musimy przeczytać, by podjąć decyzję. Odkładacie te mękę na później i później, wydłużając moment podjęcia decyzji.

Wyróżnij się ze swoją ofertą


Jak zatem przygotować swoją ofertę, aby zwiększyć swoje szanse wśród tych mało interesujących?

  1. Zamień dane na grafiki - o wiele łatwiej zapoznać się z danymi przedstawionymi za pomocą grafik, niż tymi zapisanymi słownie. Zainteresujesz tym Klienta, który czyta Twoją ofertę, a sama treść grafiki bardziej zapadnie mu w pamięci.

  2. Przedstaw swoją firmę i jej wartości w ciekawy sposób – wykorzystaj zdjęcia, hasła, grafiki i ikonografiki do zaprezentowania firmy, dzięki temu dasz się bliżej poznać osobie podejmującej decyzje i sprawisz, że pojawi się „więź”, a nie „suchy kontakt” z zamknięta instytucja oferująca usługę.

  3. Skracaj treści do minimum – postaraj się z niekończącej się treści wyciągnąć najważniejsze i najbardziej istotne dla Klienta informacje, zbędną i nic niewnoszącą myśl usuń. Nie ma nic gorszego, niż czytanie tekstu tworzonego na siłę tzw. „lanie wody”.

  4. Przedstawiaj swoje usługi i obszary działania za pomocą ikonografik – przedstawiając usługę postaraj się by zawsze znalazły się wraz z nią ikonografiki. Zachęca to osobę czytającą do zagłębienia się w tekst, nadaję uporządkowanie i wprowadza ład w ogólny odbiór. Dodatkowo, jeśli osoba, która czyta naszą ofertę będzie chciała wrócić do konkretnego punktu, powróci tam bez problemu.

  5. Podaj dane kontaktowe do konkretnej osoby – zaznacz, w ofercie informację o tym, że pozostajesz do dyspozycji i masz chęć negocjacji. Podaj dane kontaktowe do konkretnej osoby, która może udzielić więcej informacji lub może poddać ofertę negocjacji. Nie ma nic gorszego, niż podanie w ofercie ogólnych danych kontaktowych firmy.

  6. Zadbaj o spójność i estetykę podanych informacji – wyobraź sobie ścieżkę do swojej firmy, a na jej początku Klienta, który ma nią przejść - co jako pierwsze chciałby poznać? Co powinno pojawić się w kolejnych etapach jego drogi, aby doszedł do biura i podpisał kontrakt właśnie z Tobą.

To wszystko sprawi, że na tle nudnych ofert to właśnie Twoja ma największe szanse na wybór, nie pozwól sobie zmarnować szansy i wykorzystaj swój potencjał! Zapadnij w pamięć.

Jeśli potrzebujesz pomocy w odświeżeniu swojej oferty i nie wiesz jak się za to zabrać – SKONTAKTUJ SIĘ z nami. Z chęcią pomożemy Ci w stworzeniu Twojej unikatowej oferty handlowej.

W ramach #JESIENNYCHPORZADKÓW przygotowaliśmy specjalny rabat na odświeżenie Twojej oferty handlowej – 10 %. Hasło promocji to #JESIEŃzCHARLIEM.

30 wyświetlenia0 komentarz