Szukaj
  • Charlie

Jak właściciele firm mogą zatrzymać Klienta z rekomendacji poprzez Facebook'a ?

Czy nie zdarzyło się Wam tak, że korzystaliście z usług jakiejś firmy i oczarowani obsługą lub produktem, ba nawet stroną internetową, chcąc być bardziej na bieżąco znajdujecie profil firmy na Facebook’u i … niestety czar pryska?


Posty sprzed kilku miesięcy, nieestetyczne grafiki i zdjęcia oraz brak interakcji i budowania zaangażowania z obserwatorem strony, itd. Nadal to tylko niektóre z grzechów, które nie działają dobrze na podtrzymanie relacji pomiędzy potencjalnym Klientem (obserwującym), a firmą.


A przecież na tym nam zależy, by zyskać lojalnych Klientów, którzy po dobrych doświadczeniach będą nas polecać dalej. Nie ma większej siły jak marketing szeptany!

„- Podeślij mi ich profil na fejsie.”

I co tu zrobić, jeśli wśród znajomych rozmawiamy o świetnym produkcie firmy „X”, który chcemy polecić i widzimy zainteresowanie rozmówców, po czym pada zwrot „Podeślij mi ich profil na fejsie”. Czy w tej sytuacji jako właściciel profilu tej konkretnej firmy, możesz liczyć na nowego Klienta? To pytanie zostawiam dla Was.

Musimy postawić na synergię social mediów i naszych kanałów sprzedaży.

Zatem, czy w dzisiejszych realiach możemy sobie pozwolić na odsunięcie social mediów naszej firmy na dalszy tor i skupić się na rozbudowie działu sprzedaży, rozbudowie strony i działań wewnętrznych skupiających się na zwiększeniu efektywności pozyskania Klienta?


Oczywiście, że możemy ale czy efekt każdego z nich będzie najwyższy? Musimy postawić na synergię social mediów i naszych kanałów sprzedaży, wtedy osiągniemy najwyższą skuteczność.

Jak zatem zacząć budować nasz profil na Facebooku, aby przyciągać do niego nowe grupy odbiorców ?

  1. Wczuj się w swojego Klienta i zadaj sobie pytanie, co on chciałby znaleźć w treściach na Twoim profilu. W tym punkcie, często rozbieżnie jako właściciel, myślimy o tym, co interesuję Klientów w naszej usłudze, czy produkcie względem Obserwujących. Musimy wsłuchać się w Klienta i wyłapywać te informacje, a następnie przekuć je w treść naszego profilu i podzielić się nimi z szerszym gronem. Nadal myślisz, że ankietowanie Klientów jest zbędne? Owszem, może być upierdliwe, ale dla Klienta za to Tobie daje dużą przewagę.

  2. Utwórz harmonogram publikacji i nadaj mu taką samą ważność jak innym działaniom sprzedażowym! To jest chyba najczęstsze przewinienie, jeśli czegoś nie zapiszemy i nie zrobimy harmonogramu, traci to swój priorytet, a tym samym pojawia się zaniedbanie. A chcemy na bieżąco dzielić się najciekawszą treścią z naszymi Obserwującymi. To nie jest kwestia, którą możemy odłożyć na później.

  3. Postaw na jakość publikacji! Dobór grafik, haseł treści, zdjęć i wideo w Twoim profilu powinien być z najwyższej półki i powinien zmuszać odbiorców do interakcji. Podczas tworzenia treści nie zamykajmy przestrzeni na komentarze obserwujących, tylko się na nie otwórzmy. Nakierujmy i zadajmy pytania.

  4. Sponsoruj najciekawsze posty. Oczywiście zakładamy, że wszystkie nasze posty od teraz będą ciekawe i będą wywoływać interakcje, ale warto wybrać te o największym zainteresowaniu organicznym i trochę wspomóc je płatną reklamą, rozszerzając je o kolejne grupy odbiorców.

  5. Wstawiaj materiały wideo dotyczące swoich usług i produktów; treści eksperckie lub twórz webinaria dopasowane do Twoich Klientów. Publikacje w formie wideo, są dobrą odmianą i wpływają na odbiorców poprzez dzielenie się swoją firmą „od kuchni”, dają możliwość zapoznania się z usługami/produktami, nie tylko czytając tekst, a Tobie forma wideo może pomóc w kreowaniu roli Eksperta branży.


Więcej informacji o tym jak zabrać się za organizację webinariów, znajdziesz tutaj.

Prowadzenie kanałów social media i social media marketing jest najważniejszym wsparciem w wykorzystywaniu Twoich kanałów sprzedaży i nie powinien być zaniedbywany.


W dzisiejszym świecie, szukając informacji dotyczącej firmy sięgamy w pierwszej kolejności do profili firmowych w mediach społecznościowych, dopiero potem podejmujemy krok kontaktu z firmą.


Zatem zróbmy wszystko, by maksymalnie wykorzystać możliwości skrócenia drogi Firma>Klient i Klient>Firma.

Być może masz swoje spostrzeżenia o tym jak Twoje działania na Facebooku, wpływają na Twoich Obserwujących? Może masz własne sposoby? Daj znać w komentarzu.

>> A jeśli potrzebujesz wsparcia i pomocy w rozkręceniu swoich profili w social mediach, bądź nie wiesz jak się za to zabrać. Skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy.

27 wyświetlenia0 komentarz